تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

تکنیک‌های ریمل زدن صحیح

تکنیک‌های ریمل زدن صحیح

تکنیک‌های ریمل زدن صحیح

بعد از رژ لب، ریمل مهم‌ترین وسیله آرایشی شماست که باعث درشتی چشم‌ها و جلوه دار شدن مژه‌هایتان می‌شود. غیر از تنوع رنگ، ریمل‌‌ها انواع مختلفی دارند، ضخیم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پر رنگ کننده، ضد آب و معمولی…

شما ممکن است به طور طبیعی خودتان مژه‌های بلند و فری داشته باشید و یا مژه‌هایتان کوتاه و بی‌حالت باشد. با این وجود برای زیباتر کردن مژه‌هایتان از برس ریمل غافل نمی‌شوید.

روش زدن ریمل برای جلا دادن نگاه شما اهمیت به سزایی دارد. باید توجه داشته باشید که ریمل شما تمام سطح مژه، از ریشه تا نوک آن را بپوشاند.

مژه‌ها به خودی خود دارای رنگ کم رنگی هستند و با زدن ریمل مژه‌هایتان پر رنگ‌تر جلوه می‌کنند البته در بعضی از افراد دارای استثنا است، آن‌ها دارای مژه‌های پررنگ و پری هستند.

نحوه‌ی صحیح ریمل زدن

نحوه‌ی صحیح ریمل زدن
نحوه‌ی صحیح ریمل زدن

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت از ریشه مژه‌ها شروع کنید. به صورت زیگزاگ برس ریمل را حرکت دهید. این کار مژه‌ها را از هم جدا می‌کند. وقتی از ریشه برس ریمل را به صورت زیگزاگ حرکت می‌دهیم مواد ریمل روی خط مژه‌ها باقی می‌ماند که این کار باعث پرحجم‌تر شدن آن‌ها می‌شود. تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه‌ی مژه‌هایتان کشیده شود و اگر می‌خواهید مژه‌هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌هایتان به داخل یکدیگر می‌روند و شکل زیبایی را به شما نمی‌بخشد.

به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌هایتان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آن‌ها جذب شما شوند؛ و اجازه دهید تا ریملتان از حالت خیسی خارج‌شده و خشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر روی چشمانتان انجام دهید.

برای اینکه چشمانی مانند یک غزال داشته باشید توصیه می‌کنیم که قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری برس بکشید. برای اینکه یک نگاه و چشمان خاص داشته باشید توصیه می‌کنیم دفعه‌ی اول ریمل خود را با رنگ مشکی استفاده کنید ولی در دفعه‌ی بعدی از ریمل‌های رنگی استفاده کنید و ریمل رنگی را هم مثل ریمل مشکی از ریشه تا انتها برس بکشید.

آرایش چشم
آرایش چشم

در نهایت اگر می‌خواهید ریملتان باعث شود که مژه‌هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند، ما به شما پیشنهاد می‌کنم که قبل از استفاده از ریمل، از فر مژه استفاده کنید و بعد ریمل خود را بکشید. همچنین از اینکه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خودداری کنید، معمولاً مدتی که می‌توان از یک ریمل استفاده کرد چهار ماه است و بعد از آن ریمل خشک می‌شود و باید آن را دور انداخت. اجازه ندهید که دیگران از ریمل شما استفاده کنند زیرا به این ترتیب میکرب و ویروس وارد ریمل‌‌ شما می‌شود، به هنگام آرایش حتماً نکات بهداشتی را رعایت فرمایید.

اما باید از چه نوع ریملی استفاده کرد؟ ریمل‌های حجم دهنده، ریمل‌های بلند کننده مژه‌ها، ریمل‌هایی که دارای مژه خرده در درونشان هستند و … کدام بهتر است؟

توصیه: افرادی که دارای مژه‌های کوتاهی هستند بهتر است از ریمل‌های بلند کننده مژه استفاده کنند و افرادی که دارای مژه‌های ضعیفی هستند، بهتر است از ریمل‌های استفاده کنند که دارای مژه خرده هستند و افرادی که دارای مژه‌های کم رنگی هستند بهتر است از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنند. برای اینکه ریملی که استفاده می‌کنید تا چند ساعت در روز ماندگاری داشته باشد بهتر است از ریمل‌های ضد آب استفاده کنید و این ریمل‌ها به خصوص در تابستان خیلی موثر هستند زیرا در تابستان به علت گرمی هوا انسان عرق می‌کند و همزمان با آن باعث می‌شود که ریمل شما نیز به سمت پایین سرازیر شود و بریزد. افرادی که به ریمل دارای آلرژی هستند و یا حساسیت‌های چشمی هستند ولی با این حال مایل هستند که از ریمل استفاده کنند بهتر است ریمل‌های مخصوص این عارضه را خریداری کنند.

ریمل‌هایی که دارای دو سر هستند برای اینکه چشمان شما حالتی زیباتر به خود بگیرد استفاده می‌شود. یک سر این ریمل‌ها مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت‌کننده مژه‌ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم تقویت‌کننده و سر دیگر حاوی مایع ریمل است. اما چه رنگی را برای ریمل خود استفاده کنیم؟ آبی، سبز، بنفش و … چه رنگی؟ این که شما چه رنگی را انتخاب می‌کنید به عوامل زیادی بستگی دارد، به رنگ چشمانتان، پوستتان، رنگ لباستان، همچنین به رنگی که در آن زمان و در برهه‌ی زمانی خاص مد است. پس می‌بینید که عوامل متعددی در این انتخاب نقش دارند. ولی مشکی رنگی که همیشه مورد تمایل همه بوده است و در اکثر موارد فقط این رنگ ریمل دیده می‌شود، زیرا رنگ مشکی ریمل به همه‌ی صورت‌ها می‌آید. برای اینکه یک نگاه خاص به خود ببخشید، توصیه می‌کنیم که با رنگ‌ها بازی کنید، اما چطور؟ اگر چشمانی سبز دارید بهتر است از ریملی با رنگ چشمان خودتان یعنی سبز و یا رنگ بنفش استفاده کنید.

چشمان آبی و یا خاکستری بهتر است از ریمل‌های هم رنگ چشمانشان یعنی قهوه‌ای و آبی و یا آبی‌های پر رنگ مثل آبی نفتی و یا بنفش استفاده کنند؛ و افرادی که دارای چشمان قهوه‌ای و یا مشکی هستند بهتر است از ریمل سبز، آبی و یا قهوه‌ای استفاده کنند. البته این موضوع را دوباره متذکر می‌شویم که تمام افراد با هر رنگی که چشمانشان دارد می‌توانند از ریملی با رنگ مشکی استفاده کنند

نکته:

اگر ریمل شما نو است و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاک‌کنید.

اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشید، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچ‌وقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون باعث می‌شود که ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.

کلک‌های ریمل زدن:

۱- برای بیشتر نشان دادن مژه‌ها چند عدد تک مژه مصنوعی به مژه‌های بالایی قبل از زدن ریمل اضافه کنید. بهترین راه اضافه کردن این مژه‌ها این است که آن‌ها را با موچین برداشته از طرف پهن آن بگیرید و در همان حالت چسب یا ژل مخصوص چسباندن را به مژه بزنید و چه تک مژه یا مژه کامل آن را از بیرون چشم می‌گذاریم

۲-قبل از گذاشتن مژه کامل و چسب زدن آن را با چشم اندازه بگیرید. اگر بلند بود از سمت داخلی به اندازه کافی قیچی کنید. بعد از گذاشتن مژه برای ۱۰ ثانیه صبر کنید تا خشک شود. ریمل‌های ضد آب بیشتر حالت خشکی به مژه‌ها می‌دهد

برای داشتن مژه‌های بلندتر و پرحجم تر باید روش استفاده درست از ریمل را یاد بگیرید:

حتی اگر مژه‌هایتان بلند باشد و طرز استفاده درست از ریمل را ندانید, به چشمانتان ظاهری نامناسب می‌دهید. استفاده ماهرانه از ریمل است که به مژه‌ها ظاهری طبیعی و یا مصنوعی می‌دهد.

چند نکته در مورد استفاده صحیح از ریمل

نکاتی برای ریمل زدن
نکاتی برای ریمل زدن

1-مژه‌ها را آماده کنید: با استفاده از فر مژه به آن‌ها حالت بدهید و آن‌ها را برای ریمل زدن آماده کنید. قسمت‌های میانی مژه و کناره‌های آن‌ها را مدنظر قرار دهید.

۲-فر مژه و مژه‌ها را تمیز کنید: فر مژه را از مواد ریمل‌های قبلی باقیمانده روی آن پاک‌کنید؛ زیرا باعث می‌شود که ریمل به خوبی روی مژه‌ها ماندگاری داشته باشد. اگر مژه‌ها تمیز نباشند برس ریمل به خوبی آن‌ها را پوشش نمی‌دهد.

۳-طبق روشی که در ابتدای مقاله گفتیم شروع به ریمل زدن کنید.

۴- از شانه مژه استفاده کنید. بعد از اینکه ریمل زدید, آن‌ها را قبل از اینکه ریمل خشک شود شانه بزنید تا از چسبیدن مژه‌ها به هم جلوگیری کنید.

۵- ریمل‌ها را ترکیب کنید. یکی از ترفندهای کارآمد, استفاده از ریمل‌های مختلف است. ابتدا از ریمل بلند کننده مژه به عنوان لایه اول استفاده کنید و هنگامی که خشک شد سپس از ریمل حجم دهنده روی لایه اول بزنید.

۶-از رنگ‌های مختلف استفاده کنید. ریمل مشکی برای همه افراد کاربرد دارد. خانم‌های بلوند با پوست‌های روشن می‌توانند به سراغ رنگ‌های قهوه‌ای بروند. ریمل مشکی برای مهمانی‌های شبانه جلوه زیادی دارد. کسانی که چشمان قهوه‌ای دارند با ریمل بنفش به چشمان خود جلوه بیشتری می‌دهند. چشم آبی‌ها باید به سراغ رنگ‌های آبی, شرابی و قرمز گوجه‌ای بروند.

۷- پوشش مژه‌های بالا. ریمل زدن به مژه‌های بالا, جلوه‌ای متفاوت به چشمانتان می‌دهد ولی اگر می‌خواهید بزرگ‌تر به نظر برسند, باید روی مژه‌های پایین هم کارکنید. از یک دستمال برای جلوگیری از انباشته شدن مواد ریمل روی مژه‌ها استفاده کنید بنابراین مطمئن می‌شوید از مقدار مناسب ریمل استفاده کرده‌اید.

بررسی مجدد:

بعد از اینکه کار ریمل زدن را به پایان رساندید دست کم پنج دقیقه صبر کنید تا کاملاً خشک شوند سپس پلک بزنید تا مطمئن شوید که مژه‌ها به هم نمی‌چسبند و مواد روی آن‌ها انباشته نشده باشد.

منبع: arayeshik.com

ویرایش و بازنشر: وبسوار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار