تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

۱۰ شهر برتر دنیا از نظر تکنولوژی در سال ۲۰۱۷

بر اساس گزارش شرکت آمریکا اکسپرت مارکت، مرکز فناوری ژونگ گوان کون در پکن جایگاه برترین قطب تکنولوژی در جهان را از سیلیکون ولی در سن فرانسیسکو گرفته است. بر اساس گزارش برترین شهرهای تکنولوژی جهان در سال ۲۰۱۷، مرکز تکنولوژی ژونگ گوان کون در پکن با توجه به شرایط مناسب سرمایه گذاری در مراحل اولیه، عملکرد خوب در خروجی استارتاپ ها و هزینه مقرون به صرفه زندگی در این شهر تبدیل به مقصد اصلی برای درخشان ترین استعدادهای تکنولوژی در جهان شده است. برای مشخص شدن این رتبه بندی ۱۰ معیار مختلف از جمله متوسط حقوق مهندسان نرم افزار، مدت زمان راه اندازی یک کسب و کار، هزینه زندگی و قیمت های اجاره ماهانه و شاخص رشد مورد بررسی قرار گرفت. بعد از پکن، برلین که در سال ۲۰۱۶ رتبه نخست را به خود اختصاص داده بود به رده دوم سقوط کرد، و سن فرانسیسکو که سیلیکون ولی در آنجا قرار دارد، رتبه سوم را به خود اختصاص داد. شانگهای با شاخص رشد بالا، اجاره های ماهانه نسبتاً پایین و تجربه خوب استارتاپی شهر تازه وارد لیست امسال بود و در جایگاه ششم قرار گرفت. این گزارش نشان می دهد که صنعت تکنولوژی چقدر پر سرعت و رقابتی در سطح بین المللی است. با اینکه سیلیکون ولی همچنان در برخی از کلیدی ترین زمینه ها برتر از دیگر شهرهاست، ولی رقبای بین المللی به خصوص در بحث جذب استعدادهای آتیه دار از آن پیشی گرفته اند. در اینجا نگاهی داریم به ۱۰ شهر برتر تکنولوژی جهان در سال ۲۰۱۷٫ ۱۰٫ ونکوور، کانادا مرکز فناوری: سیلیکون ولی شمال (Silicon Valley North) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: نمایی از دورنمای شهری ونکوور در استان بریتیش کلمبیا کانادا.

۹٫ لندن، بریتانیا

مرکز فناوری: میدان سیلیکون (Silicon Roundabout) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: کارکنان مشغول کار با کامپیوترهای خود در TechHub، فضایی اداری برای کارآفرینان استارتاپی، در نزدیکی میدان اولد استریت در محله شوردیچ هستند، که با عنوان «میدان سیلیکون» در لندن معروف شده است.

۸٫ بوستون، ایالات متحده آمریکا

مرکز فناوری: جاده ۱۲۸ (Route 128) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: مردی روی صندلی های‌تکی مشغول استراحت است که این صندلی می‌تواند گوشی های هوشمند را شارژ کند و تشخیص دهد که وزن شخص چقدر است و آیا سیگار می کشد یا نه.

۷٫ بنگلور، هند

مرکز فناوری: سیلیکون پلاتو (Silicon Plateau) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: دو کارمند چینی و هندی شرکت هواوی در اداره ای در بنگلور هند.

۶٫ شانگهای، چین

مرکز فناوری: پارک های‌تک ژانگ جیانگ (Zhangjiang Hi-Tech Park) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: نمایی هوایی از پارک فناوری ژانگ جیانگ در شانگهای.

۵٫ تل آویو، اسرائیل

مرکز فناوری: سیلیکون وادی (Silicon Wadi) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: خودروی برقی رنو که با الگو از مدل مگان ساخته شده، در تل آویو به رسانه ها معرفی می شود.

۴٫ آستین، ایالات متحده آمریکا

مرکز فناوری: سیلیکون هیلز (Silicon Hills) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: نمایی از شب از شهر آستین آمریکا.

۳٫ سن فرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

مرکز فناوری: سیلیکون ولی (Silicon Valley) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: مردم در حال عبور از خیابان در مرکز تجاری شهر سن فرانسیسکو.

۲٫ برلین، آلمان

مرکز فناوری: سیلیکون آلی (Silicon Allee) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: راننده ای در حال هدایت خودروی برقی انرژی خورشیدی سونو موتورز (Sono Motors) در مراسم معرفی خودرو در برلین.

۱٫ پکن، چین

مرکز فناوری: ژونگ گوان کون (Zhongguancun) 10 شهر برتر تکنولوژی دنیا در سال 2017 شرح تصویر: زنی در حال عبور از میدانی در ژونگ گوان کون در چین.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار