تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

کمک داور ویدیویی در بازی های جام جهانی چگونه کار می‌کند؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  تكنولوژى VAR يا همان كمك داور ويديويى در بازيهاى جام جهانى به كار گرفته خواهد شد تا اشتباهات داورى كه منجر به تغيير نتيجه بازى مي‌شود را تغيير دهد، هرچند VAR تنها براى كمك به داوران است و تصميم نهايى را داور در ميدان بازى خواهد گرفت.اما چند نكته را بايد در مورد VAR بدانيم:

چه صحنه هايى واجد شرايط بازبينى هستند؟

واضح است كه صحنه هاى گل و صحنه هاى حساس منجر به گل مورد بازبينى قرار خواهند گرفت،به طور مثال رد شدن توپ از خط،خطاى مدافع يا مهاجم قبل از به ثمر رسيدن گل يا آفسايد بودن گل مي‌توانند مورد بازبينى قرار بگيرند.

پنالتى كه مي‌تواند نتيجه بازى را كاملا تغيير دهد هم جزو مواردى است كه به ويديو چك نياز دارد. داور ميتواند درخواست بازبينى صحنه خطاى منجر به كارت قرمز مستقيم را هم بدهد.

نحوه كاركرد كمك داور ويديويى در جام جهانى روسيه چگونه است؟
داور چطور درخواست ويديو چك را اعلام ميكند؟

داور مسابقه ميتواند در گوشى خود درخواست ويديو چك كند يا اينكه علامت رسمى درخواست ويديو چك را نشان دهد.
داور بازى اين اختيار را دارد كه نتيجه ويديو چك را بپذيرد يا بنا بر قضاوت خود تصميم بگيرد.افرادى كه در اتاق ويديو چك در مقابل مانيتورها نشسته اند تنها صحنه را بررسى ميكنند و قدرت اعلام نظر نهايى ندارند.در نهايت اين تشخيص داور است كه تعيين كننده است.

در كنار زمين مانيتور كوچكى براى بازبينى صحنه براى داور مسابقه تعبيه شده است كه به او اين امكان را ميدهد كه شخصا دوباره صحنه را ببيند.

VAR در تمام طول مسابقه مشغول رصد كردن بازى است و در صورت مشاهده اشتباه فاحش ميتواند داور را در جريان قرار دهد اما نبايد روند بازى را تحت تاثير قرار دهد. آنها نبايد بازى را به تعويق بيندازند يا آن را براى زمان طولانى متوقف كنند.


در نهايت VAR نخواهد توانست انتقادات تيم بازنده را كم كند،هواداران هميشه بعد از باخت به داورى بازى معترضند اما اين تكنولوژى تلاش دارد اشتباهات را كمتر كند و به روند مدرن شدن فوتبال كمك كند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

نحوه كاركرد كمك داور ويديويى در جام جهانى روسيه چگونه است؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار