تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

کد خبر: 259600تاریخ انتشار : ۱۵:۳۳:۴۵ - سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

از زمان ساخت اولین خودروها حداقل ۱۰۰ سال می‌گذرد و خریداران خودرو همواره به دنبال خودروهای فوق‌العاده برای خود و خانواده‌شان بوده‌اند. مردم همیشه به انواع مختلفی از خودروها در زمان‌های مختلفی از تاریخ علاقه‌مند شده‌اند. برخی از مردم به ابرخودروها علاقه داشته و برای برخی دیگر اندک انرژی برای حرکت و رسیدن به مقصد کفایت کرده است. به همین دلیل خودروسازها در طول تاریخ انواع مختلفی از خودروها را با توجه به گستره بزرگ سلایق و نیازها  ساخته‌اند.

عصرایران : یکی از عواملی که مردم همواره در طول تاریخ در حین خرید به آن توجه کرده‌اند، سایز خودرو است. اگر فرد خانواده بزرگی داشته یا فضای بیشتری نیاز داشته باشد، به خودروهای بزرگتر توجه بیشتری خواهد کرد. از طرفی در مقابل این اندازه افرادی هستند که به خودروهای کوچک علاقه زیادی دارند. در این میان بلندترین خودروهای جهان را در یک نگاه برایتان فهرست کرده‌ایم.

دریم لیموزین

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

این لیموزین که توسط ” جی اوربرگ” از ایالت کالیفورنیا آمریکا طراحی شده در کتاب گینس به عنوان بلندترین خودروی جهان ثبت شده و کمی بیش از ۳۰ متر طول دارد. این خودرو دارای دو فرمان در جلو و دومی در عقب است و فرمان عقب خودرو در هنگام به عقب رفتن خودروموثر واقع شده و به مدیریت آن می‌پردازد. این لیموزین به دلیل عدم کسب مجوز برای حرکت در خیابان‌های عمومی برای حضور در نمایشگاه‌ها و فیلم‌ها در نظر گرفته شده است.

داج پاور واگن

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

این خودروی بزرگ و طلانی داج یک ۴*۴ قدرتمند و جذاب است که بین سال‌های ۱۹۴۵- ۱۹۸۰ برای نیروهای مسلح ساخته شد. به دلیل توانمندی و محبوبیت خودرو، داج تصمیم گرفت این خودرو را به عنوان یک پیک‌آپ تراک وارد زندگی شهروندان کند. بنابراین نسخه قدرتمند این خودرو سال ۲۰۰۵ به زندگی شهری وارد شد و داج همچنان این پیک‌آپ بزرگ و کشیده را تولید می‌کند. خودرو همچنان با ۳ نسخه موتور متفاوت تولید شده و در حال حاضر یکی از قدرتمندترین از این خودروها در کلکسیون شخصی یکی از شیوخ امارات قرار دارد. این مدل ۸ برابر از یک مدل معمولی پاور واگن بزرگتر بوده و  به حمام و سرویس بهداشتی مجهز شده است.

نیویورکر تون کرایسلر و کانتری واگن

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

وقتی در مورد خودروی طولانی، کشیده و بزرگ صحبت می‌کنیم، نیویورکر تون کرایسلر و کانتری واگن ساخت ۱۹۵۴ حتما در این لیست قرار می‌گیرند. براساس گزارش‌ها این خودرو ظرفیت ۹ سرنشین را داشته و گزینه خوبی برای جابه‌جا کردن اجسام بزرگ محسوب می‌شد. این خودرو در وهله اول بین سال‌‌های ۱۹۴۱- ۱۹۴۲ تولید شد و پس از چند سال توقف، بین سال‌های ۱۹۴۶- ۱۹۸۸ مجددا بازتولید شد.

اولدزموبایل تورنادو ۱۹۶۶

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

اولدزموبایل تورنادو ۱۹۶۶در زمان ساخت،  ۵٫۳۳ متر طول داشت و برای یک کلکسیونر، محصولی فوق العاده محسوب می‌شد.  خودرو در سال ۱۹۶۶ عنوان و جایزه بهترین خودروی سال را از آن خود و عنوان خلاقیت در خودروسازی را نصیب جنرال موتورز کرد. موتور ۷ لیتری “راکت” v8  قدرتی حدود ۳۶۵ اسب بخار تولید می کرد که در آن زمان غیرمعمول به نظر می‌رسید. براساس برخی از گزارش‌ها این خودرو اولین نسخه از خودروها با محرک چرخ‌های جلو در آمریکا بود و سبک و سیاق خودروسازی در این کشور را تغییر داد. وزن خودرو به ۲۱۷۷ کیلوگرم می‌رسید و ظاهرش قدرتمند به شمار می‌آمد.

کادیلاک فیلیت‌وود ۱۹۷۳

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

ظاهرا مردم در دهه ۷۰ میلادی از خودروهای کشیده و بزرگ لذت می‌بردند. کادیلاک ۱۹۷۳ فیلیت وود طولی حدود ۵٫۷۹ متر داشته و راننده برای راندن و پارک کردن آن از مهارت زیادی بهره  می‌برد. به گزارش “اتومبیل مایلز پست”، حدود ۵ میلیون نسخه از کادیلاک فلیت‌وود ساخته شد. این خودرو از یک موتور ۷٫۷ لیتری ۸ سیلندر بهره می‌برد که با یک سامانه انتقال قدرت سه سرعته هماهنگی داشت. خودرو بسیار راحت بود و بحران بنزین در دهه ۷۰ میلادی باعث روی برگرداندن از این مدل محبوب شد.

اولدز موبایل ۹۸ ls ساخته ۱۹۷۴

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

این خودرو یک مدل کلاسیک و بزرگ با فضای زیاد و راحت است. اما از لحاظ مصرف سوخت با خودروهای امروزی قابل مقایسه نخواهد بود. صفر تا صد کیلومتر این خودرو حدود ۱۱٫۷ ثانیه زمان لازم دارد. در اصل شما یک کشتی بزرگ را برای حرکت روی جاده، سفر با کل خانواده و جا دادن خریدهای زیاد در اختیار دارید.

بیوک الکترا ۱۹۷۵

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

در سال ۱۹۷۵ تنها ۲۲۵ نسخه محدود از بیوک الکترا  ساخته شد که حدود ۵٫۷ متر طول داشت.  جنرال موتور در آن زمان تلاش کرد تا از راه‌های مختلف مصرف سوخت خودرو را کاهش دهد. موتور ۷ لیتری V8 خودرو قدرت کافی برای رفتن به بسیاری از زمین‌های جغرافیایی را فراهم می‌آور. می‌توان گفت این خودرو از آخرین خودروهای محبوب در آمریکاست و پس از آن خودروسازان به سمت ساخت مینی‌ها رو آوردند.

می‌باخ اکسلرو کوپه ۲۰۰۵

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

می‌باخ اکسلرو کوپه ۲۰۰۵  با همکاری دایلمر- کرایسلر ساخته و در آلمان معرفی شد. می‌باخ اکسلرو کوپه ۲۰۰۵ حدود ۵٫۸ متر طول و فضای داخلی زیادی دارد. در آن زمان یک فرد ثروتمند برای داشتن این خودرو حدود ۸ میلیون دلار خرج کرد و تا کنون تنها ۱۲ نسخه از آن ساخته شده است. یک موتور توربوشارژ ۵٫۹ لیتری توانی حدود ۷۰۰ اسب‌بخار را برای خودرو فراهم می‌کند. خودرو در ۴٫۴ ثانیه به شتاب صفر تا۱۰۰ کیلومتر رسیده و با بیشینه سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می دهد.

رولز رویس فانتون با فاصله محوری توسعه یافته ۲۰۱۳

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

این خودرو یک مدل فوق‌ا‌‌‌لعاده و بزرگ است و تقریبا طول آن به ۵٫۸ متر می‌رسد. موتور ۶٫۸ لیتری V12 توانی حدود ۵۶۳ اسب‌بخار تولید کرده و در کنار لوکس بودن فضای زیادی در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. بسیار راحت است و یکی از لوکس‌ترین خودروهای جهان محسوب می‌شود و احتمالا بیش از نیم‌ میلیون دلار قیمت دارد.

مرسدس می‌باخ پول‌من ۲۰۱۶

www.dustaan.com درازترین خودروهای تاریخ جهان +تصاویر

مرسدس می‌باخ پول‌من ۲۰۱۶هم یک کشتی در دنیای خودروهاست. مرسدس زیبای ۶٫۴ متری که فضای زیادی برای لذت بردن در اختیارتان می‌گذارد. فضای چرمی داخلی و صندلی‌های اضافی در پشت باعث می‌شود تا مهمانان ویژه‌ای را با خود جابه‌جا کنید. نسخه‌هایی از این خودرو نیز به صورت زرهی ساخته شده‌اند.

پربیننده ترین مطالب روز

نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار