تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

تغییر موضع ناگهانی کارشناس بی‌بی‌سی درباره سهم ایران از دریای خزر+ فیلم

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیش از آغاز اجلاس قزاقستان که در آن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر و همچنین چند سند در زمینه‌های تجارت و اقتصاد، حمل و نقل، مبارزه با تروریسم، جریان سازمان یافته و همچنین همکاری‌های مرزبانی بین کشور‌های ساحلی دریای خزر امضا شد، شایعات زیادی در فضای مجازی به راه افتاد.

در این میان شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی (BBC) فارسی هم با انتشار گزارش‌هایی سعی کرد تا وانمود کند ایران به خاطر قرار گرفتن در موضع ضعف، از سهم ۵۰درصدی‌اش از دریای خزر صرف‌نظر کرده است؛ شایعه‌ای که روز‌های گذشته بار‌ها به آن پاسخ داده شده است.

بی‌بی‌سی فارسی در راستای القای ضعف جمهوری اسلامی در موضوع خزر، مدعی گفتگو با یکی از اعضای هیات کارشناسی روسیه در مذاکرات قزاقستان شد.

ادعای بی‌سند، BBC و کارشناسش را مجبور به عقب‌نشینی کرد

اما یک منبع آگاه در گفتگو با فارس، عضویت صفراف در این هیات مذاکره‌کننده را از اساس رد کرد. رجب صفراف هم در مصاحبه با صدا و سیما عضویت خودش در تیم مذاکره‌کننده روسی را تکذیب کرد.

اما بی‌بی‌سی فارسی و صفراف زمانی ادعا‌های خود درباره کوتاه آمدن ایران از حقش در دریای خزر را اصلاح کردند که ادعاهایشان در فضای مجازی و بین کاربران شبکه‌های اجتماعی با پاسخ‌های دقیق کارشناسان ایرانی روبرو شده بود.

در ادامه فیلمی از عقب‌نشینی کارشناس بی‌بی‌سی و تاکید بر این که هیچ اسناد تاریخی وجود ندارد که سهم ایران و روسیه از دریای خزر را ۵۰ -۵۰ مشخص کرده باشد، مشاهده می‌کنید:

منبع: فارس

انتهای پیام/

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای کارشناس بی‌بی‌سی از ادعای رسانه ملکه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار