تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

هکرهایی که سیستم تسلیحاتی ارتش آمریکا را کنترل کردند 

هکر‌هایی که در ۲۴ ساعت سیستم تسلیحات آمریکا را کنترل می‌کنندبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبق جدید‌ترین تحقیق سازمان GAO هکر‌های وزارت دفاع آمریکا ظرف یک ساعت توانستند به سیستم تسلیحات اسلحه‌های ارتش این کشور دسترسی یابند. همچنین آن‌ها در یک کنترل کامل آن را به دست گرفتند.

این گزارش به پنتاگون هشدار می‌دهد تحقیق مذکور سرآغازی برای بررسی مقایسه شکاف‌های امنیتی است.

همزمان با پیشرفته‌تر شدن سیستم وزارت دفاع آمریکا (DoD) و ارتباط آن با اینترنت، تهدید افرادی که می‌توانند سیستم اسلحه‌های ارتش را بدون شلیک یک گلوله شکست دهند هر سال بدتر شده است.

این گزارش طبقه بندی نشده به شکاف‌های امنیتی سیستم‌های تسلیحات خاصی اشاره نکرده، اما به طور کامل توضیح داده سیستم DoD برای حل این معضل کافی نیست. همچنین با نموداری کوچک تعداد هشدار‌هایی که از دهه ۱۹۹۰ به این سیستم داده شده را نشان می‌دهد.

سیستم‌های تسلیحات به غیر از اسلحه‌های کوچک شامل اجزایی مانند سیستم‌های کنترل صنعتی، مخابراتی و هدف گیری، رادار یا لینک‌های وایرلس است.

بیشتر بخوانید: اسپانیا بدنام‌ترین هکر جهان را به آمریکا تحویل داد

به هرحال در این تحقیق یک تیم آزمایشی توانستند کنترل‌های امنیت سایبری سیستم تسلیحات را شکست دهند. این کنترل‌ها به افراد غیر مجاز اجازه دسترسی به سیستم را نمی‌دهد. در یکی از موارد یک تیم دو نفره ظرف یک روز توانستند به سیستم تسلیحات دسترسی یابند. آن‌ها با صرف یک روز دیگر کنترل سیستم را به دست گرفتند.

در این تحقیق اشاره شده هکر‌ها از روش‌های نوین برای تغییر ابزار‌ها و روش‌های اختلال یا دسترسی به سیستم تسلیحات استفاده کردند. به طور مثال در برخی موارد اسکن یک سیستم سبب شد بخش‌هایی از آن خاموش شود. در این تحقیق اشاره شده یک مشکل معمول در این سیستم‌ها استفاده از پسورد‌های ضعیف است.

همچنین چند تیم توانستند اطلاعات سیستم را کپی و حذف کنند یا تغییر دهند. یک تیم از هکر‌ها نیز توانست ۱۰۰ گیگا بایت اطلاعات معادل ۱۴۲ دیسک فشرده اطلاعات را دانلود کند.

طبق گزارش مذکور امنیت سایبری اسلحه‌ها تا ۲۰۱۴ یک معضل به حساب نمی‌آمد.

منبع:‌مهر 

انتهای پیام/ 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار