تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

معضلی رو به رشد در دانشگاه‌های استرالیا!

معضلی رو به رشد در دانشگاه‌های استرالیا!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛نژادپرستی و تبعیض علیه کارکنان مهاجر در دانشگاه‌های استرالیا با افزایش بی‌سابقه‌ای مواجه بوده است.

برهمین اساس، دست کم سه چهارم استرالیایی‌های بومی که در دانشگاه‌های کشور به عنوان کارمند مشغول هستند، رفتار‌های نژادپرستانه نسبت به همکاران غیر بومی خود اعمال می‌کنند.

وزیر علوم استرالیا با ابراز تأسف از فضای حاکم بر دانشگاه‌های این کشور اظهار داشت: «رفتارهای نژادپرستانه حتی در یک محیط فرهنگی متوقف نمی‌شود».

رؤسای دانشگاه‌های استرالیا در تلاش هستند تا با اقداماتی از میزان رفتارهای نژادپرستانه کارکنان بومی نسبت به غیر بومی‌ها بکاهند.

کارشناسان تحصیلی دانشگاه‌ها می‌گویند: «تبعیض و رفتارهای نژادپرستانه نسبت به دانشجویان بین‌المللی نیز اعمال می‌شود که بیشتر از سوی دانشجویان بومی رخ می‌دهد».

براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، از سال 2011 تاکنون، میزان رفتارهای نژادپرستانه در دانشگاه‌های استرالیا با بیش از سه و نیم برابر رشد رو به رو بوده است.

این بررسی در سایت «universityworldnews» منتشر شده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار