تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

سفیر جدید ترکیه وارد تل آویو شد

خبرگزاری مهر: منابع خبری از ورود سفیر جدید ترکیه در رژیم صهیونیستی به تل آویو خبر دادند.

رادیو رژیم صهیونیستی از ورود «کمال اوکیم» سفیر جدید ترکیه در رژیم صهیونیستی به تل آویو خبر داد.

بر اساس این گزارش «کمال اوکیم» شامگاه شنبه وارد فرودگاه بن گوریون شده است. نخستین سفیر رژیم صهیونیستی در ترکیه از سال ۲۰۱۰ نیز هفته گذشته استوارنامه رسمی خود را تسلیم رئیس جمهور این کشور کرده بود.

«ایتان نائح» که اولین سفیر رژیم صهیونیستی در ترکیه از سال ۲۰۱۰ است در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا مورد استقبال «رجب طیب اردوغان» قرار گرفته و استوارنامه خود را تسلیم وی کرد.

حمله کماندوهای اسرائیلی به کشتی فعالان ترک که سال ۲۰۱۰ عازم نوار غزه شده بود ۱۰ فعال ترک کشته شدند و اسرائیل و ترکیه سفرای خود را فراخوانده و روابط میان آنها به پایین ترین حد خود رسید.

رژیم صهیونیستی نیمه ماه نوامبر گذشته نائح را به عنوان سفیر خود در ترکیه انتخاب کرد. از سوی دیگر ترکیه نیز « سمینا کمال اوکیم» مشاور نخست وزیر ترکیه را به عنوان سفیر ترکیه در سرزمین های اشغالی معرفی کرد.

انتظار می‌رود روابط ترکیه و رژیم اسرائیل که پس از سال ۲۰۱۰ به پایین‌ترین سطح خود رسیده بود، با توافقنامه عادی سازی روابط میان دو طرف که ۲۶ ژوئن در شهر رم، پایتخت ایتالیا امضا شد، وارد مرحله جدیدی شود.

.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار