تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

استفاده از خط چشم چه آسیب هایی به چشم های شما وارد میکند؟!

عفونت‌های چشمی در خانم‌ها ۶ برابر شایع‌تر از آقایان است و جز علل آناتومیک، استفاده از وسایل آرایشی می‌تواند علت این شیوع باشد.

خط چشم

خط چشم ها از  الکل و روغن  تهیه شده اند و  دارای رنگدانه‌های شیمیایی که بیشتر آلرژی زا است و با مصرف آنها  باعث می شود که پایین پلک  گل‌مژه بوجود آید  . رنگدانه‌های شیمیایی ممکن است منافذ غدد پلکی را ببندند و باعث خشکی چشم و تاری‌دید شوند. حتی در افرادی که زمینه این نوع حساسیت‌ها را دارند، استفاده از خط‌ چشم می‌تواند باعث تشدید بیماری شود و احتمال ابتلا به گل‌مژه یا ریزش مژه را بالا ببرد.

عفونت‌های چشمی در خانم‌ها ۶ برابر شایع‌تر از آقایان است و جز علل آناتومیک، استفاده از وسایل آرایشی می‌تواند علت این شیوع باشد. به هر حال بیماری کسانی که زمینه عفونت لبه پلک یاخشکی چشم دارند با این وسایل شدت پیدا می‌کند و باید تا جای ممکن از مصرف این محصولات حذر کنند. استفاده از مداد چشم یا حتی تراش مشترک برای تراشیدن مداد می‌تواند باعث انتقال بیماری‌های التهابی و عفونت‌ها و به‌ندرت انتقال‌دهنده هپاتیت یا حتی ایدز شود. برخی ویروس‌ها در اشک چشم هستند و نوک مداد آغشته به ویروس به راحتی می‌تواند بیماری را انتقال دهد.

خط چشم

حتی سرمه‌هایی که امروزه تولید می‌شود نیز حساسیت‌زا هستند و استفاده از آنها
باید محدود شود.

متاسفانه عمده موادی که در کشور ما و کشورهای عربی در ساختن این ماده آرایشی
به کار می‌رود، از هند و چین وارد می‌شود
و تولید کشورهای اروپایی نیست و همین موضوع احتمال آلرژی‌زا بودن خط‌چشم را افزایش
می‌دهد. استاندارد بودن محصول بسیار مهم است
ولی این باور که خط‌چشم استاندارد باعث بروز التهاب و حساسیت نمی‌شود، درست نیست
چون هر خط‌چشمی می‌تواند بیماری‌زا باشد.

هفته نامه سلامت

استفاده از خط چشم چه آسیب هایی به چشم های شما وارد میکند؟!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار