تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

طنز؛ پاسخ به لغو کنسرت ها با چالش مانکن

مهرشاد مرتضوى در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

یکی از چیزهایی که این روزها خیلی باب شده، چالش مانکن است. مثل هر خلاقیت دیگری، خارجی‌ها فکر می‌کنند خودشان مبدع این طرح بوده‌اند، در حالی که چالش مانکن از آداب و رسوم دیرینه ما ایرانیان است و اصطلاحا «چالش مانکن داشتیم، وقتی چالش مانکن مد نبود». در ادامه چند مورد از چالش‌های مانکن ایرانی را مثال می‌زنیم که بدانید چیزی که برای غربی‌ها چالش محسوب می‌شود، برای ما خاطره است:

چالش مانکن ورزشی: یکی از تخصصی‌ترین چالش‌های مانکن ورزشی را مهدی طارمی به مدت چند ماه اجرا می‌کرد. به این صورت که نزدیک 80 دقیقه بی‌حرکت جلوی دروازه حریف می‌ایستاد، بعد هم که توپ بهش می‌رسید یک نوک پا می‌زد و چند هوادار در طبقه دوم استادیوم را کبود می‌کرد و دوباره بی‌حرکت می‌شد. تماشاگران هم در واکنش به دقتِ طارمی چالش مانکن را اجرا می‌کردند و برای دقایقی به او خیره می‌شدند و حرص می‌خوردند. الان خوشبختانه وضعیت فرق کرده و طارمی در هنگام حرکت هم می‌تواند توپ را به همان‌جا بکوبد.

چالش مانکن اداری: از قدیمی‌ترین انواع چالش مانکن در ایران است که از زمان پیدایش مفهوم «اداره» در کشور توسط کارمندان و ارباب رجوع اجرا می‌شود. نحوه اجرای آن هم به این شکل است که ارباب رجوع پرونده را روی میز کارمند می‌گذارد. کارمند پرونده را باز می‌کند و به آن خیره می‌شود. ارباب رجوع هم به کارمند خیره می‌شود. سایر کارمندان و افراد داخل اتاق هم به این دو نفر خیره می‌شوند. این چالش نزدیک به 10 دقیقه طول می‌کشد. بعد کارمند به ارباب رجوع می‌گوید: «دم در تشریف داشته باشین صداتون می‌کنم.» به این شکل، ارباب رجوع ادامه چالش را سرپا و دم در سپری می‌کند و کارمند هم در حالی که یک انگشتش تا کتف داخل بینی گیر کرده، به گوشه‌ای از مانیتور کامپیوترش خیره می‌ماند. این چالش تا پایان وقت اداری طول می‌کشد و ادامه‌اش به فردا موکول می‌شود.

چالش مانکن فرهنگی: این چالش حدود سه سال در کشور اجرا شد و مجری آن کسی نبود جز آقای جنتی وزیر سابق ارشاد. یعنی اولش وزیر همین‌طوری نشسته بود، خبر می‌دادند یک کنسرت لغو شده، او باز همان‌طور نشسته بود. چند کنسرت دیگر لغو می‌شد، باز هم نشسته بود. پوستر چند فیلم از سینماها پایین می‌آمد، همچنان خیره به افق نشسته بود داخل دفترش. آخرش هم استعفابده، از گوشه چشم نگاه كرد و از كادر خارج شد.چالش مانکن سیاسی: البته این یک مورد را نمی‌شود خیلی به قبل از معروف شدن چالش مانکن ربط داد، چون تا جایی که یادمان می‌آید آقای عارف قبل از اینکه نماینده مجلس شوند، بسیار پر جنب و جوش و فعال بودند و کلی حرص می‌خوردند.

ولی خوشبختانه الان آب و هوای مجلس به‌ايشان ساخته و آرامش را به ایشان برگردانده. به خاطر همین، صبح‌ها می‌روند می‌نشینند روی صندلی‌شان، تا خود ظهر فقط خوب دقت می‌کنند. ظهر می‌روند استراحت، بعد از ظهر می‌آیند باز خوب دقت می‌کنند تا پایان کار مجلس. با وجود تجربه کم در این زمینه، آقای عارف جوری چالش را دقیق اجرا می‌کنند که اگر با قوانین فیزیک سازگار بود، می‌گفتیم حتی نفس هم نمی‌کشند!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار