تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

این نهنگ به گل نشسته، همه را تکان می‌دهد + عکس

گروه کاپیتان بومر، یک گروه هنری فعال در بلژیک اینستالیشن جدیدی از یک نهنگ به گل نشسته ایجاد کرده اند. این مجسمه فوق واقعی از نهنگ اسپرم در ساحل رودخانه سن پاریس قرار دارد.

این گروه از سال ۲۰۰۸ نهنگ‌های مختلفی را در شهرهای مختلف اروپایی به خصوص در امتداد سواحل رودخانه تیمز لندن، به منظور افزایش آگاهی زیست محیطی نصب کرده اند. این حیوانات واقع گرایانه یک سایت تکان دهنده برای بعضی افراد هستند که درباره اینکه چرا نهنگ‌ها در ساحل افتاده اند از بازیگرانی که شبیه دانشمندان لباس پوشیده اند، یاد بگیرند. آن‌ها نه تن‌ها اطلاعات آموزشی در اختیار افراد قرار می‌دهند بلکه با جزئیات نهنگ را کالبد شکافی می‌کنند.

اگرچه به گل نشستن نهنگ ها، دلفین‌ها و سایر پستانداران دریایی از دوران باستان وجود داشته، دانشمندان نمی‌توانند علت آن را دقیقا توضیح دهند. نظریه‌های مختلفی در این باره وجود دارد از جمله عوامل زیست محیطی مثل آلودگی صوتی و تغییرات آب و هوا. گروه کاپیتان بومر از طریق هنرشان به مردم یادآوری می‌کنند که باید در حفاظت از حیات دریایی همکاری کنند.

نهنگ به گل نشسته در ساحل رودخانه سن نهنگ به گل نشسته در ساحل رودخانه سن نهنگ به گل نشسته در ساحل رودخانه سن نهنگ به گل نشسته در ساحل رودخانه سن نهنگ به گل نشسته در ساحل رودخانه سن نهنگ به گل نشسته در ساحل رودخانه سن

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار