تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

از پروتز صورت چه می دانید؟

در این بخش از سایت جوانی ها مطلبی با عنوان از پروتز صورت چه می دانید؟را نیز برایتان قرار داده ایم.در مواردی برش از زیر پلک و داخل پلک، برای گونه استفاده میشود وبرش زیر چانه برای ناحیه چانه استفاده می شود.در برشهای داخل دهان بخیه ها نیاز به کشیده شدن ندارند. چنانچه برش روی ...

در این بخش از سایت جوانی ها مطلبی با عنوان از پروتز صورت چه می دانید؟را نیز برایتان قرار داده ایم.در مواردی برش از زیر پلک و داخل پلک، برای گونه استفاده میشود وبرش زیر چانه برای ناحیه چانه استفاده می شود.در برشهای داخل دهان بخیه ها نیاز به کشیده شدن ندارند. چنانچه برش روی پوست باشد بخیه روز پنجم کشیده خواهد شد.

آیا پروتزها نیاز به فیکس شدن دارند؟

بعضی از انواع پروتزها نیاز به فیکس کردن با پیچ دارند و بعضی دیگر با نخ بخیه از روی پوست صورت فیکس می شوند و در بعضی دیگر نیازی به فیکس کردن ندارند.

پروتزها چه عوارضی می توانند داشته باشند؟

عوارض پروتزها بسیار اندک اند. از جمله هماتوم (تجمع خون) در ناحیه عمل،عفونت و پس زدن پروتز که در کمتر از ۱ درصد موارد اتفاق می افتد. ممکنست در موارد نادری اعصاب حسی ناحیه لب بالا و پایین آسیب ببیند که فقط حس این نواحی را تحت تاثیر قرار می دهد و از نطر حرکتی مشکلی بوجود نخواهد آمد. در بسیاری موارد کم حسی و یا بی حسی به مرور از بین خواهد رفت. در موارد نادر بی حسی دائمی خواهد بود. عدم تقارن در پروتزها یکی دیگر از عوارض بوده که نیاز به اصلاح با جراحی مجدد خواهند داشت.

آیا پروتزها دائمی هستند؟

بلی، پروتزها دائمی اند .درافرادی که به سنین پیری می رسند دچار تحلیل استخوانی بصورت طبیعی میشوند که ممکنست دچار نا هماهنگی شده که نیاز به اصلاح پروتز پیدا می کنند.

اقدامات پس از عمل پروتزهای صورت چیست:

چند ساعت پس از عمل ترخیص خواهید شد.
ورم ناحیه عمل از زمان عمل تا ۴۸ ساعت افزایش یافته و پس از آن کم شده و تا حدود ۲ هفته طول خواهد کشید ودر عرض ۶ ماه کاملا شرایط بافتی عادی می شود.
در موارد بسیار کم ممکن است کبودی ایجاد شود که معمولا ظرف دو هفته جذب می شود.در ۴۸ ساعت اول از کمپرس سرد ۲۰ دقیقه هر ۲۰ دقیقه استفاده نمائید. چنانچه کبودی ایجاد شود از روز سوم کمپرس گرم به مدت پنج دقیقه هر نیم ساعت استفاده نمائید.

تا ۳-۴ هفته از فشار روی پروتز جلوگیری نمائید.چنانچه فیکساسیون(ثابت نمودن) در پوست داشته باشید روز ۴-۵ برای برداشتن مراجعه نمائید.چنانچه چسب روی پوست داشته باشید روز چهارم برداشته می شود.از انجام اقدامات آرایشی تا دو هفته اجتناب ورزید.تا یک هفته مایعات و غذاهای نرم میل کنید،از دهان شویه و مسواک نرم استفاده کنید.Facial Prosthetic Materials3 پروتز صورت Facial Prosthetic Materials

علت جراحی پروتز پانه چیست و روش های آن کدام است؟

برجستگی چانه در مردان باعث ایجاد احساس مردانگی ودر زنان یکی از زوایای مهم صورت را تشکیل میدهد.در نمای نیمرخ چانه ۲ میلیمتر عقب تر از قسمت قدامی لب قرارمی گیرند . در بعضی از افراد چانه عقب تر از این حد است ودرصورتیکه که میزان عقب بودن زیاد باشد به صورت حالت چهره پرندگان پیدا میکند و بینی ونیمه میانی صورت خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت قرار میگیرد .لذا در این افراد بینی آنها از آنچه که هست بزرگتر دیده میشود . در مبتلایان به این عارضه باید به وضعیت قرارگیری دندانها روی هم توجه کرد. اگر قرار گیری دندانها روی هم مناسب نباشد، احتمالا نیاز به جراحی فک می باشد ، اما اگر قرارگیری دندانهای فک بالاوپایین طبیعی بوده و فقط چانه عقب باشد، میتوان با جراحی آن را اصلاح کرد .برای این منظور دو روش وجود دارد:بریدن استخوان چانه وجلوآوردن آن

روش بیهوشی چیست؟

این عمل با بی هوشی عمومی ونیمه بیهوشی قابل انجام است ومی توان آنرا همراه با سایر اعمال جراحی زیبایی صورت مثل جراحی پلاستیک بینی ویا کشیدن پوست صورت بطور همزمان انجام داد .

محل برش چیست؟

محل برش داخل دهان جهت انجام این عمل در شکل زیر نشان داده شده است

جنس و اندازه پروتز چیست؟

پروتز سه سایز small /medium / large دارد . جنس آنها نیز بسته به کارخارنه سازنده متفاوت است واز جنسی تهیه می شوند که هیچگونه واکنش وحساسیتی از سوی بدن نسبت به آن وجود نداشته باشد . ضمنا شکل آنها نیز متفاوت است که پزشک بسته به وضعیت چانه هر فرد برای وی نوع خاصی را (آناتومیک استاندارد ….) انتخاب می کند.روش دیگر جلو آوردن چانه، بریدن استخوان چانه وجلو کشیدن وفیکس کردن آن می باشد . برای این منظوراز برش داخل دهانی استفاده میشود . گاهی برای این کار برش روی پوست صورت زیر چانه داده می شود. بعد از عمل به مدت چند روز چانه پانسمان خواهد شد تا از پیدایش تورم جلوگیری شود.

گردآوری: جوانی ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار