تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

فرهنگ‌لغت آنلاین برای قدیمی‌ترین زبان نوشته شده جهان

برترین ها: به دنبال یک زبان دوم برای یادگیری هستید؟ اگر می‌خواهید واقعا دوستان خود را تحت تاثیر قرار دهید زبان اکدی را یاد بگیرد. زبانی بین النهرین که اکنون منقرض شده است؛ و دانشگاه شیکاگو اخیرا برای کمک به شما فرهنگ لغت اکدی ۲۱ جلدی را در دسترس آنلاین قرار داده که می‌توانید آن را به رایگان دانلود کنید.


اما جدا از شوخی، زبان اکدی واقعا جالب است، زبانی که ۲۰۰۰ سال است صحبت نشده است و محققان در ۲۰۰ سال اخیر بااستفاده از نسخه‌های سنگی و لوح‌های گلی توانستند آن را رمزگشایی کنند و در سال ۲۰۱۱ دانشگاه شیکاگو سرانجام فرهنگ لغت آن را منتشر کرد. این پروژه از دهه ۱۹۲۰ آغاز شد و بیش از ۹۰ سال طول کشید تا محققان بتوانند یک فرهنگ لغت جامع از زبان باستانی بین النهرین ایجاد کنند.

درحالیکه نسخه‌های چاپی در مجموع بیش از ۱۰۰۰ دلار قیمت دارند، فایل‌های پی دی اف که به صورت رایگان در دسترس قرار گرفته اند این معنی را می‌دهد که اکنون هرکسی می‌تواند این زبان را یاد بگیرد. زبانی که برای ما حمایه گیلگمش را به ارمغان آورد اکنون به لطف فرهنگ لعتی که کلمات را در زمینه قرار می‌دهد، حتی کامل‌تر نیز شده است. با مطالعه معانی آن می‌توانیم در مورد دستاوردهای باورنکردنی جامعه بین النهرین در زمینه‌های پزشکی، نجوم، ریاضیات و زبان شناسی بیشتر بدانیم.

فرهنگ لغت آنلاین برای قدیمی‌ترین زبان نوشته شده جهان 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار