تبلیغاتسایت سینکا روزانه با صدها مطلب جدید - در صورت ناقص بودن مطلبی به لینک منبع آن در پایین مراجعه کنید

بارزانی: به غرب اجازه نمی‌دهیم نظر خود را بر ما تحمیل کند

رئیس اقلیم کردستان عراق گفت که به غرب اجازه نمی‌دهیم نظر خود را در خصوص همه‌پرسی بر کردها تحمیل کند.به گزارش روسیا الیوم، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان روز شنبه در جمع هواداران خود در شهر دهوک در شمال عراق گفت: همه‌پرسی یک هدف نیست، بلکه یک وسیله است و ما گفتیم که اگر جایگزینی بهتر باشد، از آن استقبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد که هیچ مسئول غربی نمی‌تواند نظر خود را در خصوص همه‌پرسی بر کردها تحمیل کند.

بارزانی با بیان "زمان برای سخن گفتن از جایگزین گذشته است"، گفت: بعد از همه‌پرسی، آماده برگزاری نشست‌های جدی هستیم.

رئیس اقلیم کردستان همچنین از موافقت پارلمان این اقلیم بر برگزاری همه‌پرسی در موعد مقرر قدردانی کرد و گفت: کردها دو گزینه دارند که یکی پذیرش ظلم است و دیگری استقلال.

بارزانی گفت که تصمیم پارلمان عراق از امروز به بعد دیگر شامل اقلیم کردستان نمی‌شود.

رئیس اقلیم کردستان با تاکید بر اینکه همه‌پرسی در موعد مقرر برگزار می‌شود، از شهروندان کرد خواست که به پای صندوق‌های رأی بروند.

پارلمان اقلیم کردستان عراق، جمعه شب در نشستی به برگزاری همه‌پرسی استقلال این اقلیم رای داد و برگزاری آن را در موعد مقرر خواستار شد.

«مسعود بارزانی» رئیس دولت اقلیم کردستان عراق نیز روز جمعه گفت که همه‌پرسی نمی‌تواند به تعویق بیفتد و علیرغم در خواست‌ها در موعد مقرر برگزار می‌شود.

بارزانی در اشاره به درخواست‌های آمریکا و کشورهای غربی، تصریح کرده است، تاکنون هیچ برنامه قابل اعتنایی برای جایگزینی این همه‌پرسی ارائه نشده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار